Dębie aleja dębowaindeks.jpegŁąkaŻuraw

Spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy z leśniczym Nadleśnictwa Oborniki Śląskie

SPOTKANIE Z LEŚNICZYM-MYŚLIWYM PANEM PIETRASEM

W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2 W TRZEBNICY

     13 stycznia 2010 r. na zaproszenie pani uczącej przyrody -pani Agnieszki Moździerz przyszedł na spotkanie z uczniami klasy VI c i zainteresowanymi z klas V, leśniczy pan Ryszard Pietras z Nadleśnictwa Oborniki Śląskie.

     Spotkanie miało na celu udzielenie uczniom informacji na temat pracy, obowiązków i zadaniach leśniczych.Podczas spotkania uczniowie mogli zobaczyć broń, wnyki oraz poroże dzika upolowanego przez pana leśniczego. Opowiadał także między innymi o kłusownictwie. Jest to zabijanie, chwytanie lub ściganie zwierzyny bez pozwolenia polskiego związku łowieckiego, niekiedy też bez pozwolenia na broń. Wnyki, potrzaski, i inne żelastwa są niebezpieczne nie tylko dla zwierząt, ale także zagrażają życiu i zdrowiu człowieka. "Bardzo popularną formą nielegalnego polowania jest ściganie zwierzyny z watahą psów"- mówi pan leśniczy. Tylko w ciągu jednego sezonu na terenie okręgu Szczecińskiego P.S.Ł. znalazła 7795 wnyków, 65 jeleni we wnykach, oraz 219 dzików we wnykach. Kłusownikom grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

     Pod koniec spotkania nadszedł czas na pytania. Były to pytania związane z dożywianiem zwierząt zimą, polowaniem, a także z gatunkami zagrożonymi wyginięciem oraz rzadkimi okazami zwierząt i ptaków. Pan leśniczy na wszystkie z ochotą odpowiadał. W ramach wdzięczności uczennica klasy 5 c Julia Boczar napisała dla pana leśniczego piękny wiersz, a pan podarował naszej szkole poroże, czasopisma związane z leśnictwem, a także niezapomniane wrażenia.

Przemek Świderski z klasy Va

Spotkanie z leśniczym  Spotkanie z leśniczym Spotkanie z leśniczym

Spotkanie z leśniczym Spotkanie z leśniczym

Data
21 lipca
niedziela
Newsletter
Kalendarz